Защитаващият титлата си отбор на САЩ се класира за финала на континенталнта надпревара на Северна Америка - Голд Къп.

В повторение на финала от миналото издание, американците победиха Ямайка с 3:1.

По този начин САЩ се класира за своя 12-и финал в турнира, а там ги чака големият съперник Мексико.

Двата водещи тима на континента ще спорят в пряк сбъсък за трофея за шести път, като четири от досегашните пет финала помежду им бяха печелени от "Ацтеките".

Успехът на американците над Ямайка дойде напълно заслужено. Началото бе вихрено, а след няколко пропуска, Уестън Макени успя да открие в 9-ата минута.

Той бе изведен чудесно от Джоузи Алтидор и останал на метър от вратаря, го разстреля за 1:0.

До края на първата част звездата Кристиан Пулишич имаше още няколко чудесни шанса, но Андре Блейк се представяше чудесно на вратата на Ямайка.

Късметът все пак се усмихна на Пулишич в началото на втората част. Макени стреля мощно, а чудесният до този момент Блейк изби топката право на крака на Пулишич, който покачи на 2:0.

Ямайка обаче не се предаде и в 69-ата Шамар Николсон намали, а това бе първият гол, който САЩ допуска от началото на турнира.

"Реге бойс" натиснаха здраво в търсене на изравняване, но Кристиан Пулишич ги разочарова отново три минути преди края и офроми крайното 3:1.

Така Ямайка пропусна да достигне трети пореден финал, докато САЩ ще защитава титлата срещу Мексико.