Националният тим на САЩ, който е домакин и един от фаворитите за спечелването на континенталната надпревара на Северна Америка - Голд Къп, спечели своята група.

Американците победиха Панама с минималното 1:0 в Канзас Сити.

Двата тима бяха осигурили мястото си на четвъртфинал още преди двубоя, което ги накара да спестят сили. Това най-вече направи тимът на САЩ, който излезе с изцяло подменен стартов състав.

Това се отрази сериозно на играта на американците, които със сигурност не надиграха Панама, но все пак изкопчиха минималният успех.

Единственият гол вкара опитният таран Джоузи Алтидор със странична ножица в 66-ата минута. Това бе неговият гол №42 за САЩ.

По този начин американците спечелиха групата с 11 вкарани и нито един допуснат гол. ОТборът на Панама остава втори, а в другия мач Гвияна и Тринидад и Тобаго завършиха наравно 1:1, заемайки третото и четвъртото място.

На четвъртфиналите САЩ ще играе срещу изненадата на турнира Кюрасао, докато Панама се изправя срещу Ямайка.

В останалите два четвъртфинала, Хаити излиза срещи Канада, а Мексико срещи Коста Рика.