Неймар може да стане поредното голямо име в първенството на Саудитска Арабия. В последните дни в медиите във Франция се появяват твърдение след твърдение, свързани с бъдещето на бразилската звезда на Пари Сен Жермен, като първо "Екип" съобщи, че Ней иска да си тръгне от френската столица, но пък вчера баща му (и негов агент) определи информацията като "лъжа".

Въпреки това, настроенията изглеждат така, сякаш Неймар няма да остане в редиците на френските шампиони следващия сезон. А от Про лигата на Саудитска Арабия само това и чакат и потриват доволно ръце при всяка новина, че голяма звезда на световния футбол иска да смени клубната си принадлежност.

В конкретния случай Ней Джуниър е попаднал на челно място в трансферния списък на рекордьорите по титли в страната от Ал Хилал. Клубът от Рияд е 18-кратен шампион, а цялостно в историята си има зашеметяващите 66 отличия.

Треньорът е португалоговорящ - Жорже Жезуш, известенот престоите си в Бенфика, а в състава личат имена като Сергей Милинкович-Савич, Малком, Рубен Невеш и Калиду Кулибали.

Арабите, които привличат звезда след звезда, стават все по-известни с настоятелността си и неумението да приемат "не" за отговор и нищо чудно това да бъде следващата дестинация за Неймар. Килиан Мбапе и Лионел Меси бяха основните цели за атаката на клуба, но Лео подписа с Интер (Маями), а Мбапе не иска да отива в саудитското първенство и вече отказа на този клуб.

С оглед на това, че бразилското острие вече не е първа младост (на 31 години е), няма да е изненада да го видим в набиращото все повече инерция първенство.

Историята на Меси в Париж приключи, Мбапе също изглежда по-близо до изхода от когато и да било, а по всяка вероятност сходна ще бъде и съдбата на Неймар, който играе за ПСЖ от 2017 година насам.

Тогава парижани го закупиха за рекордните 222 милиона евро от Барселона, като се очаква в близките дни хора на Ал Хилал да пътуват до Франция за преговори.