Клубният шампион на азиатския континент Ал Хилал поднесе голяма изненада в полуфиналите на Световното клубно първенство, което се провежда в Мароко.

Саудитският тим победи южноамериканския първенец Фламенго с 3:2 и очаква шампиона на Европа Реал Мадрид на финала, стига "белия балет" да не допусне още по-голяма сензация срещу африканския шампион Ал Ахли (Египет) утре.

Победата на Саудитска Арабия над Аржентина на Световното първенство и привличането на Кристиано Роналдо бяха голяма реклама за местния футбол, а сега добрите резултати продължават.

Ал Хилал, воден от известния аржентински треньор Рамон Диас, стигна до победата в много интерес мач и показа, че има качествата да се противопостави на фаворита Фламенго.

Снимка: AP/БТА

Азиатците откриха резултата още в четвъртата минута след точно изпълнена дузпа на Салем Ал Даусари, който вкара победния гол срещу Аржентина на Мондиала.

В 20-ата минута шампионът на Копа Либертадорес изравни с гол на Педро.

Ключовият момент дойде в продължението на първата част, когато Герсон от бразилския тим бе изгонен с директен червен картон, а Ал Хилал отново получи дузпа. И Този път Ал Даусари бе точен, за да даде аванс на своите - 2:1.

В 70-ата минута италианецът Лучиано Вието вкара за 3:1, а в края Фламенго натисна, но стигна само до още един гол в продължението, дело отново на Педро за крайното 2:3.

Победата прави Ал Хилал първия арабски отбор на финал на Световното клубно първенство. Досега само един азиатски тим бе достигал до мача за трофея - японския Кашима Антлърс, който загуби от Реал Мадрид през 2016 година.