Сблъсъци по трибуните, 9 гола и драми с попадения в заключителните секунди белязаха поредната луда нощ в Копа Либертадорес.

Напечено извън терена стана на аржентинския двубой Велес - Тайерес в първи четвъртфинал от турнира.

Забраната да няма гостуващи фенове бе тайно преодобяна от стотици ултраси от Кордоба, пристигнали в Буенос Айрес и закупили билети за един от централните сектори, надяващи се да подкрепят от там дебютиращия на такава фаза в шампионската надпревара на Южна Америка любим тим. Но при изравнителния гол за 2:2 "ги разкриха" и настана бой на трибуните.

А каква драма бе на терена...

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДВЕТЕ ЗРЕЛИЩА С ОБЩО 9 ГОЛА В ЛИБЕРТАДОРЕС>>>

Велес поведе с 2:0 и сякаш реши всичко с две попадения на Лукас Езекил Янсон, като второто дойде в 73-ата минута.

Но 8 по-късно Микел Сантос би тръбата за обрат с първи гол, а секунди по-късно и Гаро вкара - 2:2.

И докато настанаха хаос и сблъсъци по трибуните, Хулиан Родригес донесе победата на Велес с 3:2 и все пак даде аванс на фаворита преди реванша на "Марио Кемпес", както се казва стадионът в Кордоба.

Носителят на трофея Палмейрас не се даде в лудо бразилско дерби и стигна до 2:2 от 0:2 при гостуването на Атлетико Минейро - сходен сценарий на този, който видяхме в Буенос Айрес.

Палмейрас преследва трета поредна титла на Копа Либертадорес.

Данило вкара в добавеното време за 2:2, след като в 59-ата минута Мурильо бе намалил аванса на домакините. Те поведоха с голове на Хълк (горе) от дузпа и автогол на същия Мурильо, но изпуснаха преднината и отиват като аутсайдер в Сао Пауло за реванша след седмица.

Победителят от този дуел ще срещне Естудиантес от Аржентина или бразилците от Атлетико Паранаензе (първата среща е рано сутринта в петък).

А Велес или Тайерес ще играе срещу бразилци на полуфинал - Фламенго или Коринтианс (Фламенго спечели като гост с 2:0 първата среща).

В Копа Судамерикана Сао Пауло взе аванс от 1:0 като домакин срещу Сеара в първи четвъртфинал на още един изцяло бразилски дуел.