Русия победи Турция с 2:1 като гост в мач от втора дивизия на новия турнира на УЕФА - Лига на нациите.

Двата тима изиграха интересен мач в Трабзон, в който имаше доста голови ситуации.

Турция и Русия си размениха по едно полувреме, но играчите на Сборная бяха по-ефективните и постигнаха победа в официален мач далеч от дома за първи път от 3 години.

През първата част гостите от Русия бяха по-добрият тим на терена. Те започнаха доста активно и в 13-та минута вече водеха в резултата.

Марио Фернандес центрира отдясно, топката премина през куп от играчи и се озова в Денис Черишев, който с мощен удар откри.

Атаките в бяло продължиха, но противно на логиката турците изравниха в края на полувремето.

Топката бе центрирана в наказателното поле на Русия, но след изчистването попадна на волето на Сердар Азис, който реализира за 1:1.

Втората част започна ударно за Сборная. В 49-та минута Артьом Дзюба бе изпуснат от турската отбрана и останал очи в очи с вратаря отново даде преднина на Русия.

Снимка: АР/БТА

От този момент до края, мачът се играеше изцяло в половината на гостите, но гол като по чудо не падна.

Турските нападатели направиха доста сериозни пропуски, а в даденото от съдията продължение вратарят Андрей Луньов направи две невероятни спасявания.

По този начин Русия тръгна с важна победа в турнира, в който освен Турция, компания им прави тимът на Швеция.