Карим Бензема вкара в шести пореден мач на Реал (Мадрид), а двата му гола помогнаха на столичани да спечелят с 3:1 в едно от по-тежките гостувания в Ла Лига - на Селта (Виго). Френският нападател получи две асистенции от Тони Кроос, а от своя страна асистира на Марко Асенсио за третия гол на “белите”.

За галисийците точен бе Санти Мина в 40-ата минута, след като Бензема сякаш по график бе отбелязал за Реал първо в 20-ата, а после и в 30-ата минута на “Балаидос”.

Победата доближи Реал на три точки от лидера Атлетико (63 точки) и на една пред Барселона, но както “дюшекчиите”, така и каталунците са с мач по-малко. Те играят своите двубои утре.

33-годишният французин вече има 23 гола за Реал във всички турнири досега през сезона.