Селтик спечели голямото дерби на шотландския футбол, надделявайки над Рейнджърс с 2:1 и то при гостуване.

Така "зелено-белите" направиха огромна крачка към титлата в Премиършип, тъй като поведоха с шест точки на своя съперник - 79 срещу 73.

Най-яростното футболно дерби в Европа отново не разочарова и освен три попадения предложи много здрави сблъсъци потерена, пропуски и прекрасни спасявания на двамата ветерани на вратите - Алан Макгрегър и Джо Харт.

До края на шампионата остава един кръг от редовния сезон и още пет в плейофите, като в тях Селтик ще приеме своя градски съперник на "Селтик парк". Прекият сблъсък означава, че "сините" шампиони могат да вземат важен реванш и да си върнат надеждите да защитят трофея.

Днес Рейнджърс прекъсна серия от 35 поредни мача без загуба на своя "Айброкс", която продължи в рамките на две години.

Първите два гола паднаха още до десетата минута, след като бившият играч на Арсенал и Ювентус Аарън Рамзи откри за домакините в третата, а в седмата Том Рогич реализира за 1:1. Така за първи път от 2002 година двата отбора вкарват до десетата минута в дербито.

Победният гол за "детелините" реализира американецът Камерън Картър-Викърс две минути преди края на първото полувреме.

Друг интересен оттенък от дербито бе, че второто полувреме бе забавено заради счупена стъклена бутилка пред вратата на Джо Харт.