Поредният фантастичен сблъсък в историческото съперничество между Селтик и Рейнджърс бе още по-емоционален заради треньорския дуел на Брендън Роджърс и Стивън Джерард.

Двете доскорошни фигури на Ливърпул за първи път мериха сили в шотландския елит, като Селтик на Роджърс победи с 1:0 на своя стадион.

"Детелините" тотално надиграха своя съперник и срещата буквално се игра на една врата.

Embed from Getty Images

Играчите в зелено и бяло удариха цели четири греди в хода на мача, но заслужено стигнаха до победния гол в 62-а минута, когато в контраатака Джеймс Форест подаде на Оливие Нтчам и французинът реализира.

Голямата разлика в класите на двата тима си пролича в пълна сила. Селтик отправи общо 25 удара срещу 8 за съперника, а корнерите бяха 14 срещу 4.

Вратарят на Рейнджърс Алан Макгрегър направи няколко фантастични спасявания и през двете полувремена.

В крайна сметка обаче победата е за Селтик, който има пълен актив в четирите изиграни кръга и води в шампионата.