ПСЖ ще игре на финал за Купата на Франция за осми път в последните 10 сезона. Това стана факт, след като парижани победиха Рен с 1:0 на своя "Парк де Пренс".

Така след две години пауза, ПСЖ отново ще бъде част от големия финал, който парижани спечелиха в шест случая от седемте си участия в последното десетилетие.

Макар да не впечатлиха, играчите на най-успешния тим в турнира направиха нужното, за да вземат тази турнирна битка, за която основна роля имаше Килиан Мбапе.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Суперзвездата на ПСЖ, който си тръгва от клуба след края на сезона, първо се превърна в антигерой, когато пропусна дузпа, но бързи успя да се реваншира на феновете и съотборници.

Той пропусна наказателния удар в  37-ата минута, но бързо успя да поправи грешката си.

Атака по-късно Мбапе получи пас по крилото, намери си отлична позиция за стрелба и отправи удар, който с помощта на рикошет влетя във вратата.

Късметът, който изневери на Мбапе при дузпата, се върна при него три минути по-късно и ПСЖ откри.

Това се оказа и единственият гол в мача, което бе напълно достатъчно за мисията на парижани и мястото им на финала.

А там ги очаква Лион в една истинска класика. Въпросът е дали Лион ще взем първа Купа от 12 години насам или ПСЖ ще вдигне седма за последната декада.