Лидерът в италианското първенство Наполи изненадващо отпадна на осминафинал за Купата на Италия - 2:2 и 4:5 след дузпи от Кремонезе на свой терен.

Под дъжда на стадион "Диего Марадона" не се очакваше неаполитанците да имат проблеми със съперник, който още няма победа през сезона в първенството и е последен с едва 7 точки. Наполи е първи и гони титла, като има точно с 40 повече...

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДРАМАТА В НЕАПОЛ>>>

Но Кремонезе, играещ и с черни ленти в почит към починалия наскоро Джанлука Виали, който е именно родом от този град и тръгнал от този тим, поведе сензационно.

Шапр Пикел откри, но още до почивката Жуан Жезус и Джовани Симеоне обърнаха резултата за Наполи.

Три минути преди края обаче Феликс Афена-Гиан вкара за 2:2 и прати срещата в продължения.

Там дойде и червен картон за Леонардо Серницола от гостите, който ги остави с човек по-малко за последните 20 минути.

Но те удържана натиска, а при дузпите вкараха пет от пет, докато Станислав Лоботка пропусна за неаполитанците, които отпадат.

На четвъртфинал Кремонезе гостува на Рома.