Септември (София) победи Ботев (Враца) с 3:1 на националния стадион "Васил Левски" в мач от последния кръг на българския футболен шампионат.

Играчите на Красимир Балъков вече бяха изпаднали от елита, но изиграха много силен мач, с който да затворят сезона. Те са предпоследни 15-и с актив от 28 точки, а Ботев остава 13-и с 32.

В 14-ата минута Септември имаше златен шанс да открие резултата, но Красимир Костов направи супер спасяване след силен удар на Мартин Петков.

Все пак превъзходството на домакините даде резултат в 28-ата минута и то след много груба грешка на Костов. Вратарят си отбеляза куриозен автогол след центриране от левия фланг на Митко Митков, при което топката дори не бе насочена към вратата - 1:0.

В 63-ата минута столичани вкараха втори гол след много хубав удар на Митко Митков от границата на наказателното поле.

В 79-ата минута все пак Ботев вкара почетно попадение и то едно от най-красивите през сезона. Реализира го Петър Кепов с изключителен удар от дистанция, който не остави шанс на Иван Василев.

В края на мача Септември вкара трети гол от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение след корнер на Петър Кепов срещу Иван Арсов. От бялата точка се разписа Красимир Станоев, за да оформи крайния резултати.