Отборът на Арда стартира с победа пролетния дял от Първа лига.

Това се случи след минимална победа с 1:0 на Къджалийци над столичния Септември на националния стадион "Васил Левски".

Решителна за победата се оказа дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Светослав Ковачев, а Преслав Боруков реализира безкомпромисно в 44-ата минута.

Ходът на мача обаче можеше да е съвсем различен, защото 30 минути преди това право да изпълни дузпа получи и Септември, след консултация със системата ВАР, при която главният рефер реши да санкционира играта с ръка на Омар Сако в наказателното поле.

Зад топката застана най-опитният в младия тим на Септември - Асен Георгиев, който стреля мощно и насочи добре топката, но Анатоли Господинов се отчете с феноменално спасяване и изби.

Снимка: Bulphoto

Иначе освен дузпите, двата тима имаха своите шансове за още голове. Арда уцели греда чрез Омар Сако, а през втората част удари на Марин Петков и Валентин Йосков от Септември, преминаха на сантиметри от страничната греда.

Така Арда събра актив от 29 точки на осмото място и е само на една от седмия Левски и на три от шестия Черно море.

Септември пък продължава да е на 12-а позиция с 15 точки, като очевидно столичният тим ще бъде замесен в битката за оцеляване.