От пети опит Септември вкара първите си голове за сезона, но и това не бе достатъчно за столичани да стигнат поне до точка. Локомотив (Пловдив) закотви съперника си на дъното в класирането на родното първенство, като това стана факт благодарение на победа с 3:2 в понеделник вечер.

Отборът на Николай Митов влезе в този мач с 4 загуби в 4 мача и голова разлика 0:6, като помечта за победа или поне равен, но в крайна сметка двата гола ще останат единственото положително нещо за днешния домакин.

През първото полувреме Септември надигра съперника си изцяло, удари една греда чрез Бертран Фурие, а в 39-ата минута стигна и до дебютния гол след завръщането си в елита. Той бе вкаран от Виктор Очай с фалцов удар точно от дъгата на наказателното поле за 1:0.

Любослав Пенев изглежда добре бе смъмрил своите на почивката и Локо действаше по съвсем различен начин през втората половина на мача. Мартин Петков и Ангел Лясков тормозеха защитата на съперника по левия фланг, като резервата Мартин Хайдаров изравни с хубав гол с глава след асистенция именно на Лясков за 1:1.

Петков уцели гредата от свободен удар с мощен шут от повече от 25 метра, а след това Мартин Паскалев с добавка с глава изведе пловдивчани напред. Двата гола паднаха в рамките на по-малко от пет минути.

Само четири по-късно Септември се върна в играта - Кубрат Йонашчъ засече на далечната греда центриране на Митко Митов за 2:2, а влизайки в заключителните 10 минути на двубоя Локо все пак се пребори за победата. Капитанът Димитър Илиев действа изключително съобразително след удар с глава на Паскалев, буквално заобиколи защитник на Септември и бутна топката в мрежата на Шейтанов за 3:2.

"Смърфовете" са с 10 точки след 6 мача и се изстреляха до четвърто място във временното класиране, докато Септември остава последен.