Септември победи Струмска слава с 2:0 в Радомир и се превърна в третия полуфиналист в турнира за Купата на България по футбол.

Столичани триумфираха след гол на Иван Тилев от дузпа в 44-та минута и на Георги Русев пет минути преди края.

Първата интересна ситуация дойде чак в 38-та минута, когато гол на Септември бе отменен заради засада на Фабиано Алвеш.

Дузпата за гостите дойде след игра с ръка на Тодор Зюмбулев и Тилев бе точен от бялата точка.

В 70-та минута бразилецът Кос от домакините пропусна да изравни след добро спасяване на Валентин Галев.

Така Септември се присъедини към Локомотив (Пловдив) и ЦСКА при най-добрите 4. Жребият за полуфиналите ще се тегли след мача между Ботев (Пловдив) и Черно море, който е по-късно днес.