Юношите на столичния Септември загубиха с 2:4 от шотландския гранд Рейнджърс в мач от втория кръг на младежката Шампионска лига.

Мачът на стадион "Славия" в столицата се превърна в истинско зрелище с шест гола, но за съжаление гостите взеха комфортен аванс преди реванша в Глазгоу след две седмици.

Септември се превърна в първия роден тим, който достига до втория кръг на младежката Шампионска лига с отстраняването на алабснския Академия Футболит, но очевидно Рейнджърс се оказа далеч по-тежко препятствие.

В герой за Рейнджърс се превърна нападателят Тони Уестън, който наниза хеттрик, а едно попадение за шотландците добави Коул Макинън.

Снимка: БТА

Септември изостана в резултата в 20-ата минута, но успя да осъществи много бърз обрат.

В рамките на пет минути Симеон Александров и Мартин Стойчев изведоха столичния тим напред, но Рейнджърс изравни за 2:2 до почивката.

През втората част два гола на Тони Уестън решиха мача и наклониха сблъсъка до голяма степен в полза на шотландците.