Септември (София) победи Ботев (Пловдив) с 2:1 на националния стадион "Васил Левски" в първа среща от 23-ия кръг на българския футболен шампионат.

Успехът за отбора на Светослав Петров идва само седмица след изненадващия триумф при гостуването на Берое със същия резултат. По този начин тимът се изкачи до 11-ата позиция с актив от 22 точки.

Ботев загуби първи мач след ерата Тодор Неделев, като в предишните кръгове бе победил Берое и Черно море. "Канарчетата" са десети с 26 точки.

Резултатът под дъжда в София бе открит в 21-ата минута, когато удар с глава на Асен Георгиев рикошира в гърба на Па Конате, а от гол линията играч на Ботев изчисти преди да се стигне до добавка с глава на Мартин Петков - 1:0.

В 34-ата минута Дилан Меренс изравни резултата след много хубаво изпълнение по диагонала - 1:1.

Добрата игра на Септември обаче даде резултат и през второто полувреме с победен гол в 68-ата минута на Симеон Александров, който бе изведен зад защитата и реализира сам срещу вратаря.