Съставът до 19-годишна възраст на софийския Септември е единственият роден представител в младежката Шампионска лига.

Носителят на Купата на БФС за миналия сезон изтегли ужасяващ жребий, като трябваше да се изправи срещу украинския гранд Динамо (Киев).

Момчетата от Септември изиграха добър мач в украинската столица, като имаха няколко добри шанса за гол, но в крайна сметка загубиха с 0:1.

Единственото попадение в срещата отбеляза Викентий Волошин в 40-ата минута, а българският тим доигра последните 20 минути от мача с човек по-малко, заради червения картон на Слави Костов.

Реваншът между двата тима е на 24 октомври от 17 ч на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Ако играчите на Септември успеят да сътворят сензация и да изхвърлят украинския гранд, те ще спрещна победителя от мача между белгийския Андерлехт и австрийския Адмира в следващия мач.