ЦСКА се върна на победния път след успех над софийския Септември с 3:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Двубоят се проведе на националния стадион "Васил Левски", където преди седмица ЦСКА претърпя неприятно поражение от вечния си съперник Левски.

Играчите на Нестор Ел Маестро обаче успяха да стигнат до трите точки и частично да се реваншират пред своите фенове, които бяха доста малко днес.

Символичният гост в тази среща не изигра най-добрата си първа част, но все пак успя да стигне до гол от дузпа, а през второто полувреме доминираше изцяло, с което се изравни по точки на първата позиция с Левски.

Ужасяващата серия за Септември пък продължи, като отборът записа своето осмо поредно поражение.

Началните минути на първата част определено не бяха най-бляскавите от страна на двата тима. Темпото бе ниско, а единственото по-запомнящо се положение бе мощният шут на Джеси, който Янко Георгиев изби.

След 25-ата минута играта определено се раздвижи, а малко след това Септември имаше първия си добър шанс.

Снимка: Bulphoto

Мирослав Будинов се откъсна от отбраната, напредна и подаде към Байду, който не достигна до топката, а символичните домакини имаха претенции за дузпа заради лекото изблъскване, което имаше в гърба на ганайския играч.

Десет минути по-късно дойде и най-интересната ситуация в мача, когато при центриране към Мауридес, бразилецът бе изблъскан в гръб във въздуха от Иван Стоянов и съдията посочи бялата точка.

Потърпевшият се нагърби с изпълнението и макар да не го направи по най-убедителния начин, успя да вкара и да изведе ЦСКА напред.

Това бе 10-ят гол на Мауридес от идването му на "Българска армия" в началото на сезона.

Септември можеше да изравни още със следващата атака, но ударът на Крис Гади с глава бе спасен със сетни сили от Черниаускас.

ЦСКА започна доста по-активно втората част, а Тиаго с хубав фаул под стената опита да удвои, но Георгиев спаси.

Едвин Джеси също пробва своя късмет от далечна дистанция, но неточно.

Така дойде 64-ата минута, когато пас на влезлия като резерва Али Соу стигна до Тиаго благодарение на щастлив рикошет, а португалецът безпроблемно вкара за 2:0.

Малко по-късно Али Соу бе изведен на отлична позиция, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

ЦСКА доигра спокойно оставащите минути до края, като единственият шанс пред Септември бе удар от чиста позиция на Будинов, който мина високо над вратата.

В даденото от съдията продължение бе оформне и крайният резултат, след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Станислав Манолев.