Аржентинският нападател Серхио Агуеро сложи край на футболната си кариера само половин година след преминаването си от Манчестър Сити в Барселона. 33-годишният Кун записа едва пет мача за каталунците, защото бе преследван от контузии, а на 30 октомври бе откаран в болница заради дискомфорт в областта на гърдите при равенството 1:1 с Алавес у дома на “Камп Ноу”.

Именно заради сърдечни проблеми и аритмията, която му бе открита след това, аржентинската легенда на Манчестър Сити казва “край”.

“Tръгвам си с високо вдигната глава, макар това да е труден момент. Взех това решение заради здравето си. Искам да благодаря на Атлетико (Мадрид), които ме взеха, когато бях на 18 и на Манчестър Сити - всички знаят какво чувствам по техен адрес и какво постигнахме заедно. Винаги всеки може да дава малко повече, но мисля, че винаги давах най-доброто от себе си. Сега се чувствам добре, но наистина решението беше много трудно”, каза Агуеро.

Той завършва кариерата си с 427 гола в 786 мача.

Със 184 гола Агуеро е четвъртият най-резултатен играч в Премиър лийг, изоставайки единствено от Алан Шиърър (260), Уейн Рууни (208) и Анди Коул (187).  Освен това е най-резултатният чужденец в елита на Англия, изпреварвайки Тиери Анри (175 гола).

В кариерата си той е вкарвал на 128 различни отбора. Първият му гол е през ноември 2004, а последният му - срещу Реал (Мадрид) през октомври 2021 година.

Кариерата на Кун започва в аржентинския Индепендиенте, а след това той преминава в Атлетико (Мадрид), където печели Лига Европа през 2010 и вкарва 101 пъти в 234 мача. После Сити платиха за него над 40 милиона евро, а за десетте му години на “Етихад”… какво да се каже, като всичко е история?

Най-запомнящ се категорично е голът му срещу Куинс Парк Рейнджърс буквално в последната минута на сезон 2011/2012, с който донесе титлата на Сити за първи път от 1968 година и потопи в сълзи червената част на Манчестър.

Със Сити спечели общо 15 трофея, а с Аржентина стигна до Копа Америка това лято.