Изненадващата за всички серия на Царско село от пет мача без загуба и без допуснат гол приключи.

Воденият от Любослав Пенев тим загуби с 1:2 от Ботев (Враца) в откриващия мач от шестия кръг на Първа лига.

Враца пристигна преди мача в серия от едва точка в последните четири кръга, но донякъде изненадващо успя да изкопчи успеха.

С основна заслуга бе носещият капитанската лента в този мач Даниел Генов, който за пореден път се превърна в герой за Ботев. Генов реализира и двата гола в мача, с което донесе успеха на своя тим и увеличи сметката си на 4 гола в голмайсторската класация.

Въпреки по-активната игра на Царско село през целия мач, врачани отлично използваха малкото си шансове и показаха страхотна ефективност.

Първото попадение падна в 37-ата минтуа, когато Влади Узунов с отличен пас разсече домакинската отбрана и намери Даниел Генов, който без да се бави откри резултата.

Царско село може да съжалява, че не изравни в първите секунди на втората част, когато Мирослав Будинов от няколко метра не успя да уцели вратата.

Цената за този пропуск бе доста висока, защото 10 минути по-късно Зехиров намери Генов, който от движение вкара красив гол за 2:0 в полза на Ботев.

Все пак Царско село се върна в мача чрез гол с глава на централния бранител Мартин Кавдански. Момчетата на Любо Пенев натиснаха в края в търсене на поне точка от мача, но Ботев удържа преднината си и се поздрави с успех.