Националният тим на Бразилия загуби с 0:1 от Перу в контрола.

Това бе първо поражение за Селесао от 17 мача насам, когато Белгия ги изхвърли от Мондиала в Русия.

Звездите на бразилците играха доста по-добре от съперника пред пълните трибуни в Лос Анджелис, но така и не стигаха до гол.

Не помогна дори включването в игра на суперзвездата Неймар, а Перу издебна своя шанс в края на мача.

В 85-ата минута след центриране от фаул централният бранител Луис Абрам отбеляза, а за гола спомогна и увисването на вратаря Едерсон.

Двубоят бе повторение на финала на Копа Америка преди два месеца, който обаче бразилците спечелиха с 3:1.

В друга контрола отвъд океана, Аржентина разби Мексико с 4:0.

В отсъствието на Лео Меси, страната намери своя нов герой.

Нападателят на Интер Лаутаро Мартинес се отчете с хеттрик, при това само в рамките на 22 минути през първата част.

Между неговите попадения се разписа и Леандро Паредес, с което крайният резултат бе одормен още в 39-ата минута.

Снимка: АР/БТА