Големи мачове в Скандинавия белязаха реваншите от втория кръг в Шампионската лига, драмата се появи на стадионите в Стокхолм, Трондхайм и Хелзинки, както подобава дори на предварителните кръгове от турнира.

Цървена звезда загуби с 1:2 от ХИК във финландската столица, но с общ резултат 3:2 продължава напред. Душан Йованович вкара скъпоценния гол при гостуването, но сърбите имаха много тежки моменти.

БАТЕ (Борисов), навяващ неприятни спомени на някои български тимове, отпадна също на север, в реванша с Розенборг.

Беларуският тим бранеше успешно аванса си от първия мач (2:1) до 76-ата минута, когато Пал Андре Хеланд от дузпа откри за домакините. В края Александър Сьодерлунд оформи крайното 2:0 и общ резултат 3:2 за норвежците.

В Стокхолм бе най-драматично. АИК прие Марибор след 1:2 в много равностоен първи мач в Словения.

Още в 4-ата минута опитният Себастиан Ларсон даде асистенция на Пер Карлсен и домакините поведоха. Андрей Котник обаче изравни и наклони везните към гостите. Себ Ларсон обаче заби страхотен гол в 61-вата минута от пряк свободен удар, за да прати мача в продължения при 2:1.

Те започнаха страхотно за АИК - Тарик Елиунуси, норвежкият национал, направи резултата 3:1 с удар от малък ъгъл.

120 секунди преди края румънецът Александру Крету вкара с глава през ръцете на вратаря на шведите, за да прати драматично Марибор напред - 3:2.

В Дания драма нямаше, а пак победа на домакините, макар и далеч по-очаквана. Копенхаген спокойно довърши ТНС с 1:0 и общ резултат 3:0. Това означава, че уелският тим е следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа, ако българският шампион елиминира Валур.

За десерт на домакинската вечер в Шампионската лига, макар и не в Скандинавия, Карабах победи с 3:0 Дъндолк и го елиминира с 4:1 общ резултат. Българският национал Симеон Славчев игра 73 минути и бе сменен.