С гол на Ариан Адеми в началото на второто полувреме Динамо Загреб измъкна 1:0 в Скопие над шампиона на Северна Македония Шкупи в реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Така след 2:2 в Хърватия, далеч по-опитният и популярен по европейските терени отбор отива напред, за да срещне българския Лудогорец в трета квалификация.

Адеми, който е национал на Северна Македония, попари надеждите на своите сънародници с удар отблизо в 47-ата минута. Халфът се превръща в европейски жокер на Динамо - това бе 13-ото му попадение в турнирите за 3 сезона.

Грандът от Загреб ще гостува в Разград на 2 август, а реваншът е на "Максимир" седем дни по-късно.

Два пъти досега пътищата на двата тима са се пресичали в Европа, като Лудогорец има победи и у дома, и навън, на същия "Максимир" (3:0 и 2:1 през сезон 2013-14 в групите на Лига Европа).

Година по-рано обаче, точно преди десетилетие, именно на този стадион се написа първата страница в европейската история на Разград, и тя не бе приятна. Тогава първенецът на България отпадна с гол в шестата минута на добавеното време от Динамо с 2:3 след 1:1 у дома, в квалификация за Шампионската лига.