Барселона се удари челно в защитната стена на Севиля в петък вечер. Футболистите на Кике Сетиен отново си припомниха какво е да не вкарваш гол, завършвайки 0:0 при гостуването си на "Рамон Санчес Писхуан".

По този начин Реал (Мадрид) получава възможност да се изравни с големия си съперник на върха на класирането утре. На столичани също им предстои трудна визита - в Сан Себастиан на Реал (Сосиедад).

Лионел Меси можеше да отбележи чрез запазената си марка от пряк свободен удар преди почивката, но топката премина на сантиметри над гредата. Като цяло шампионите бяха наистина затруднени от отлично построената отбрана на Севиля, а домакините също имаха шанс за гол през първото полувреме - Лукас Окампос уцели напречната греда.

Андалусийците често бяха с петима в защита и в крайна сметка този тактически ход на Юлен Лопетеги даде резултат, а каталунците изпитваха сериозни проблеми в създаването на голови опасности.

Севиля остава на трето място в подреждането с 52 точки, докато на първите две позиции са Барселона с 65 и Реал с 62.