Най-успешният тим в историята на Лига Европа - Севиля, се класира за осминафиналите на тазгодишното издание.

Испанците победиха Лацио с 2:0 и с общ резултат от двете срещи 3:0, успяха да елиминират съперника си.

Предвид загубата си преди седмица в Рим, Лацио стартира агресивно мача, но си плати след 20 минути игра.

Пабло Сарабия шутира от границата на наказателното поле, вратарят изби, но топката отиде право в краката на Уисам Бен Йедер, който от близка дистанция не сгреши.

Задачата вече изглеждаше непосилна за италианците, но след час игра Севиля остана с човек по-малко.

Васкес си изкара втори жълт картон и вдъхна увереност на Лацио, който се впусна в атаки.

Имобиле пропусна чудесен шанс, а малко след пропуска му, Адам Марушич удари играч на Севиля с лакът и остави Лацио с 10 души на терена.

В 78-ата минута Пабло Сарабия тотално уби интригата в сблъсъка, вкарвайки втори гол за Севиля.

Така андалусийците, които имат пет титли от турнира в последните 12 години, станаха първият тим осигурил си мястото на осминафинал. Останалите срещи от 1/16-финалите са утре.