Реал победи Арсенал с 5:4 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) в предсезонна контрола играна в САЩ.

Герой за състава на Зинедин Зидан бе Марко Асенсио. Той се появи в игра на почивката, асистира и вкара гол в рамките на три минути, но шест по-късно напусна терена.

Изненоха го на носилка, а още първоначалните опасения бяха за тежка травма.

Часове след мача испанският "Marca" излезе с тревожната за феновете Реал новина, че сезонът за Асенсио може би ще приключи, още преди началото на официалните мачове.

Става въпрос за скъсани предни кръстни връзки, а вероятно е засегнат и менискуса, поне според медията, реал все още не е съобщил нищо официално.

При такава ситуация, Асенсио ще може да играе чак през пролетта на 2020-а, при положение, че успее да навлезе във форма за решителната част от сезона, което ще бъде доста трудно.

23-годишният испанец е сред любимците на Зинедин Зидан, като започна да играе редовно при предишния престой на французина начело на клуба.

Тежката му травма може да принуди Реал да задържи Гарет Бейл, колкото и Зидан да се опитва да го разкара.