Байерн (Мюнхен) не успя да победи при гостуването си на изненадата през сезона в Бундеслигата до момента - Унион (Берлин). Шампионите се задоволиха само с точка на “Старото лесничейство” в германската столица след 1:1 и пропуснаха да се откъснат пред втория във временното класиране - РБ (Лайпциг). Всъщност баварците могат да сдадат първото място още утре, а това би се случило при победа на Байер (Леверкузен) над Хофенхайм.

Този мач продължи неубедителната форма на мюнхенския тим на домашна сцена. В местното първенство Байерн има само една победа в последните си четири мача, а днес в Берлин за пореден път Роберт Левандовски измъкна съотборниците си.

Унион поведе още в четвъртата минута след настървено начало - Гриша Прьомел откри с глава след центриране от корнер на Кристофер Тримел и така берлинчани имаха гол аванс при 1:0. Домакините, които бяха без ключова фигура в лицето на Макс Крузе, не се затвориха, а продължиха да играят офанзивно срещу именития съперник.

Гол на Левандовски в 67-ата минута осигури на гостите от Мюнхен точката в събота вечер. Полският голмайстор получи пас от Кингсли Коман, който привлече с дрибъл двама играчи на съперника, а след това подаде към Лева и той изравни - 1:1.

Унион е на шесто място със 17 точки от 11 двубоя, а Байерн е начело с 24 точки след същия брой мачове.