Европейският клубен шампион Челси разби с 4:0 Ювентус у дома и си осигури място в елиминациите на Шампионската лига. С тази победа “сините” свалиха италианския тим от върха, като и двата отбора са с актив от по 12 точки, но лондончани имат както по-добра голова разлика, така и преимущество в директните двубои, след като загубиха с 0:1 в Торино.

Футболистите на Томас Тухел изиграха перфектен мач, в който рядко позволяваха на съперника да стигне до наказателното им поле и в крайна сметка напълно заслужено спечелиха, с оглед на случилото се на терена.

Домакините не спряха да атакуват през целия двубой, като спокойно можеше да отбележат още няколко гола във вратата на противника си, който така и не успя да нанесе нито един удар в рамките на пазената от Едуард Менди врата.

Тревор Чалоба откри резултата на “Стамфорд Бридж”, ознаменувайки първия си мач като титуляр в турнира с гол. Защитникът бе безкомпромисен с мощен шут от няколко метра след изпълнение на корнер за 1:0.

Рийс Джеймс увеличи преднината на “сините” в 56-ата минута, когато отново се стигна до гол след центриране, но този път от игрова ситуация. Десният бек порази вратата на Войчех Шчесни с диагонален шут от малък ъгъл, след като бе оставен напълно непокрит от защитата на гостите.

Резервата Калъм Хъдсън-Одой заби третото попадение само две минути по-късно, когато пак от непосредствена близост за него не бе проблем да вкара - 3:0.

Друг играч, който се появи като смяна, Тимо Вернер, оформи разгромния успех на англичаните, след като вкара един от най-лесните голове в кариерата си. В 95-ата минута германският нападател засече на далечната греда центриране на Хаким Зиеш и заби четвъртия гол във вратата на Шчесни.