Шампионът на Копа Америка от последните две издания полетя на старта на турнира в Бразилия.

Чили разби Япония с 4:0 в мач, в който реалното съотношение на силите не бе за толкова голяма разлика. Азиатците, които са един от двата "гостуващи" отбора в надпреварата, имаха достатъчно ситуация за поне 1-2 гола.

Чили обаче показа, че няма лесно да даде титлата си с типичната здрава отборна игра, невероятен хъс и преследване на всяка топка. Освен това - Алексис Санчес се събуди. Звездата на тима изигра най-слабия сезон в кариерата си с екипа на Манчестър Юнайтед, а през март се контузи и се възстанови едва в дните преди Копа Америка.

Но с националния екип Алексис изглежда се преражда.

Чили откри чрез Ерик Пулгар с глава в 41-вата минута след корнер, като първото полувреме бе напълно равностойно. Японците тръгнаха да обръщат резултата на старта на втората част, а това е любима ситуация за чилийския тим, изградил репутация на един от най-опасните, когато се брани и контраатакува.

В 54-ата минута Едуардо Варгас вкара след рикошет с далечен удар, а Япония изпусна три отлични, много чисти ситуации в рамките на 10 минути. Вместо 1:2 или дори 2:2, резултатът стана 0:3, когато Санчес засече с глава центриране отблизо. Радостта му бе огромна - това е първи гол за аса от 25 януари, когато записа попадение за Юнайтед срещу Арсенал в Купата на ФА. Пет месеца...

Минута по-късно Алексис изведе Варгас, който технично прехвърли вратаря на Япония за 4:0.

Летящ старт на шампионите, въпреки че съперникът в никакъв случай не заслужаваше разгром.

Начело в групата са два тима с еднакъв актив, след като Уругвай разби също с 4:0 Еквадор ден по-рано.