Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) е първият отбор, който се класира за тазгодишните полуфинали след победа с 2:0 при домакинството си на ЦСКА 1948.

"Смърфовете" спряха впечатляващата серия в турнира на лидер във Втора лига, като го победиха категорично и не оставиха съмнение в превъзходството си. Освен това феновете им впечатлиха с хореографията си по случай Националния празник.

ЦСКА 1948 до момента беше отстранил първодивизионните Дунав и Берое в надпреварата.

Локомотив загуби именно от старозагорци в последния кръг от родния шампионат, но днес бе далеч по-активен и разнообразен в атакуващите си действия.

През първата част Лукас Мосоеро от домакините направи един от най-запомнящите се пропуски в историята на българския футбол. След статично положение той на два пъти удари гредите, като във втория случай пропусна непосредствено пред гол линията.

Локо продължи да доминира и стигна до откриващия гол в 42-ата минута. Негов автор бе Димитър Илиев при изпълнение на дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Димо Атанасов.

В 62-ата минута задачата на пловдивчани значително се улесни, тъй като Атанасов си заработи втори жълт картон, след като спря Илиев при опасна контраатака.

В 65-ата минута Даниел Наумов спаси опасен удар на Йосип Томашевич. Две минути по-късно обаче Бирсен Карагерен реши всичко в мача. Той проби през центъра на терена и с много техничен удар с левия крак вкара за 2:0.

До края на мача Локомотив продължи да търси усилено трети гол сякаш резултата е 0:0. Момчил Цветанов се отчете с два опасни удара, които принудиха Наумов да прави класни спасявания. Последваха пропуски на Илиев и Аралица.

В последната минута на мача Антон Гущеров имаше най-добрия шанс за своите, но не успя да вкара почетен гол.