Английският шампион Манчестър Сити прекъсна неприятната си серия от две поредни поражения и завърши годината с успех.

"Гражданите" спечелиха гостуването си на Саутхемптън с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Така момчетата на Пеп Гуардиола ще посрещнат новата година на второто място, на 7 точки зад лидера Ливърпул, като на 3 януари двата тима се изправят един срещу друг.

Всички попадения на южния бряг на Англия днес паднаха през първата част.

Сериозният начален натиск на Сити доведе до гол още в 10-ата минута, когато Бернандо Силва подаде към съфамилника си Давид Силва, който откри.

В средата на полувремето обаче последва отстъпление в редиците на "гражданите" и Саутхемптън успя да изравни.

Точен бе Пиер-Емил Хойберг, който се възползва от грешка на Зинченко.

В края на първата част дойдоха и най-бурните минути в мача.

Саутхемптън имаха сериозни претенции за дузпа, след като Зинченко избута Остин в наказателно. Съдията подмина ситуацията, а в следващата атака гостите празнуваха.

Рахим Стърлинг нахлу в наказателното поле и след щастлив рикошет в крака на бранител, топката влезе във вратата.

Минута по-късно Зинченко центрира страхотно, а Серхио Агуеро вкара трети гол за Сити.

През втората част доминацията на гостите бе тотална, като преднината можеше да бъде още по-голяма.