Актуалният шампион в Лигата на нациите Португалия постигна четвъртата си победа в тазгодишната групова фаза - 3:2 срещу Хърватия в Сплит.

Кристиано Роналдо и компания обаче загубиха шанса за защита на титлата миналия уикенд, когато загубиха от Франция и днешната победа в Група 3 бе пирова.

Световният вицешампион и първенецът на Европа играха за честта си и предложиха хубаво шоу с пет гола.

Първата част завърши с аванс от 1:0 за хърватите след гол на Матео Ковачич в 29-ата минута. В началото на втората част Марко Рог получи червен картон и замириса на обрат.

Осъществиха го Рубен Диас и Жоао Феликс с голове съответно в 52-ата и 60-ата минута. С човек по-малко обаче домакините възстановиха равенството след нов гол на Ковачич.

Така се стигна до последната 90-ата минута, когато непростима грешка от вратаря Доминик Ливакович беше наказана от Рубен Диас за крайното 3:2.

В другия мач от групата Франция очаквано спечели домакинството си на Швеция - 4:2. Виктор Клаесон откри за гостите през първата част, но до почивката Оливие Жиру и Бенжамен Павар обърнаха резултата.

През второто полувреме Жиру вкара за 3:1, а Робин Куайсон за 3:2. Късно в добавеното време Кингсли Коман оформи крайния резултат.

Така Франция събра 16 точки, а Португалия остава на второто място с 13. Хърватия е трета с три, а по-лошата голова разлика на шведите, които също са с три, ги праща в Дивизия "Б".

В другите мачове днес:

Дивизия "А":

Швейцария - Украйна (отложен)

Дивизия "C":

Люксембург - Азербайджан 0:0

Черна гора - Кипър 4:0 (Черна гора се качва в Дивизия "B", а Кипър изпада в Дивизия "D")