Манчестър Сити спечели неочаквано трудно домакинството си на Нюкасъл с 2:1.

Точни в полза на победителите бяха Рахийм Стърлинг и Кайл Уокър. За гостуващия състав се разписа Йедлин.

"Свраките" се представят разочароващо от началото на сезона и имат само една спечелена точка от четирите си мача до момента, но въпреки това изиграха добър мач на "Етихад" и с малко повече късмет можеха да се доберат до равенството.

Проблемите на "гражданите" дойдоха заради множеството им пропуски в предни позиции.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Менди асистира на Стърлинг.

След половин час обаче Рондон подаде към Йедлин, който успя да възстанови равенството в мача, поднасяйки неприятна изненада на съперника.

След почивката Сити вдигна още по-значително оборотите и положенията пред вратата на Дубравка зачестиха.

Липсата на шанс обаче попречи на Серхио Агуеро да узакони доброто си представяне с гол.

Аржентинецът все пак се отчете с асистенция в 52-ата минута, когато Кайл Уокър бе точен за оказалото се и крайно 2:1.