Монако постигна фантастичен домакински обрат с 3:2 срещу шампиона ПСЖ в дербито на 11-ия кръг във френската Лига 1.

Монегаските изоставаха с 0:2 на полувремето след два гола на Килиан Мбапе, но излязоха преобразени през втората част, за да постигнат първа победа над своя съперник от 2016-а насам.

В този период не успяваше да победи в 12 поредни срещи във всички турнири, но днес си заслужи трите точки с повече желание и концентрация след почивката.

Въпреки сериозните кадрови проблеми на ПСЖ в последните мачове, днес съставът на Томас Тухел съдържаше суперзвездите Килиан Мбапе, Анхел Ди Мария и Неймар, който влезе след час игра. Нападателят Мауро Икарди пропусна срещата заради контузия, а в нападение Монако беше без Александър Головин и Уисам бен Йедер.

С успеха си Монако се изкачи до втората позиция в таблицата с 20 точки и е на четири зад днешния съперник, който остава комфортно първи.

На "Стад Луи II" ПСЖ изигра силно първо полувреме и стигна до две попадения на Мбапе. Бившият играч на домакините откри резултата в 26-ата минута, когато бе изведен зад защитата от Ди Мария със страхотен пас. Завършекът също бе на ниво.

В 36-ата минута световният шампион с Франция вкара и втория си гол. Направи го от дузпа след нарушение срещу Рафиня, който бе спънат от Юсуф Фофана.

През втората част монегаските обърнаха нещата в своя полза, въпреки евентуалното влизане на Неймар. Започна се в 52-ата минута, когато Желсон Мартинс направи двойно подаване със свой съотборник и топката стигна до Кевин Фоланд. Германецът от близка дистанция нямаше как да сгреши за 1:2.

Именно Фоланд бе човекът, който направи и 2:2 в 65-ата минута. Помогна му асистенция на Секс Фабрегас, който изпревари вратаря Кейлор Навас.

Пълният обрат стана факт в 84-ата минута след грешка на друг бивш играч на домакините. Абду Диало дръпна с ръка Фоланд в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. След разглеждане с ВАР съдията даде и червен картон на бранителя. От бялата точка Фабрегас оформи крайното 3:2.