Златното момче на световния футбол Килиан Мбапе вдъхнови Франция за победно домакинско завръщане пред екзалтираните тълпи в Париж за първи мач там след спечелването на титлата от Мондиал 2018.

Нападателят на ПСЖ вкара първия гол за 2:1 над Холандия в Лига на нациите в 14-ата минута, а Оливие Жиру - винен за ялов на Световното, заби фантастично от воле победното попадение (74-а минута).

Райън Бабел изравни в средата на второто полувреме и "оранжевите" изобщо не смятаха да отстъпват.

Но "петлите" играха с типичното си самочувствие на границата на самонадеяност, с което пометоха всички по пътя към титлата в Русия. 19-годишният Мбапе бе великолепен, скоростта му не даваше и миг покой на холандците.

В група А 1 начело е Франция с 4 т., Германия има 1, а холандците - нула.

В група В 1 Украйна победи Словакия у дома с 1:0 и е с пълен актив от 6 точки в два мача. Андрий Ярмоленко вкара от дузпа гола на победата десет минути преди края. Словаци и чехи са с 0 т.

В група В 4 Дания, вече в пълен състав след фарса с пусканто на аматьори за контрола срещу словаците преди дни, победи у дома Уелс с 2:0. Кристиан Ериксен от Тотнъм вкара и двете попадения.

Дания е с 3 т., колкото има и Уелс. Ейре няма записана точка.

В нашата група С 3 Кипър удари у дома Словения с 2:1 и записа първи точки. Начело е България с пълен актив (6 т.), норвежци и кипърци имат по 3, а словенците са с 0 от два мача.

В група D 1 Грузия продължи силен старт с втора победа - 1:0 над Латвия, и има 6 т. Загубилите латвийци и Андора имат по 1 т., а Казахстан е с 0.

В карето D 4 Македония взе лесно домакинството си на Армения с 2:0 и е 6 т., а Лихтенщайн победи със същия резултат у дома Гибралтар и има 3 т.

Арменците също са с 3 пункта, а Гибралтар няма точка.