Наполи имаше най-незабравимите миговете от три десетилетия насам преди няколко месеца, но инерцията от титлата е загубена, а отборът сериозно буксува.

Неаполитанците направиха 0:0 като гост на Болоня, а това бе третият пореден мач от Серия "А", който шампионите не успяха да спечелят.

Едно поражение и две ремита направиха така, че стартът на Наполи изобщо да не е шампионски, а от головата мощ, която направи тима първенец на Италия, няма помен.

Това си пролича и в днешния мач, в който Наполи тотално владееше инициативата, създаде немалко положения, но не вкара нито едно от тях. Видео от нулевото реми вижте тук >>>

Дори, когато Виктор Осимен получи шанс да изпулни дузпа в 72-ата минута, изпълнението на звездата на тима не попадна в рамките на вратата.

По този начин Наполи е с едва осем точки от пет кръга, като изостава със седем пункта от перфектния до този момент тим на Интер.

Перфектен, защото финалистът в Шампионска лига постигна петата си победа в шампионата по-рано днес, измъквайки трудно 1:0 срещу последния в класирането Емполи.

Мач между отбора, спечелил всичките си мачове до момента и отбора, загубил всичките си срещи от началото на сезона. Но очакваният разгром не се случи, а двата тима бяха разделени само от гола на Федерико Димарко в началото на втората част.