Манчестър Сити започна по шампионски новия сезон във Висшата лига.

"Гражданите" победиха Уест Хем с 5:0 като гости и отговориха подобаващо на Ливърпул, който късно снощи вкара 4 на новака Норич.

Още с първите си двубои Сити и Ливрпул показаха, че отново ще са въвлечени в ожесточена борба помежду си за титлата.

Днешният двубой премина изцяло под контрола на гостите от Манчестър, като бе първият в историята на Висшата лига, в който на няколко пъти се налагаше намесата на системата ВАР.

Тя се притече на помощ на рефера Майк Дийн в няколко ситуации, като най-запомнящи се бяха намесите при отменения гол на Рахим Стърлинг и повторената дузпа на Серхио Агуеро, която той изпусна първия път.

Тези намеси обаче по никакъв начин не повлияха на срещата, която Сити съвсем заслужено спечели.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Резултатът бе открит в 35-ата минута при първата по-опасна атака на гостите, които играеха доста лежерно до този момент.

Кайл Уокър центрира остро, а Габриел Жезус бе на точното място, за да отклони топката във вратата.

Така завърши и първата част, а още в началото на втората Кевин Де Бройне изведе по отличен начин Рахим Стърлинг, който удвои и сякаш реши мача.

В следващата атака Стърлинг отново вкара, а "гражданите" празнуваха за 3:0, когато се намеси ВАР.

Голът бе отменен заради рамото на Стърлинг, което бе в засада с няколко сантиметра.

На таблото отново светна 0:2, а това бе моментът, в който Уест Хем имаше два отлични шанса да се върне в мача, но Едерсон ги отрази.

Сити не спря да търси още попадения и Рияд Марез изведе Стърлинг, който прехвърли вратаря. Гостите не бързаха да се радват, защото отново дойде време за ВАР, но този път голът бе зачетен.

Това обаче не бе краят на шоуто. Пет минути преди края "гражданите" получиха шанс да изпълнят дузпа, която Серхио Агуеро пропусна.

Тогава отново се появи ВАР - играч на Уест Хем бе в наказателното поле при изпълнението.

Така Агуеро получи втори шанс, който не пропусна.

До края имаше време за Рахим Стърлинг да вкара своя хеттрик и да оформи крайното 5:0.