Лудогорец поведе с пет точки на върха в класирането на Първа лига, след като победи Ботев Пловдив с 3:0 като домакин.

Шампионите спечели 21-та си победа от 30 мача и вече водят с пет точки на ЦСКА, който днес завърши наравно 0:0 срещу Левски като домакин. "Сините" пък са трети с 11 точки зад лидера във временното класиране.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, но откри резултата чак в 37-та минута. Даниел Кайзер повали Марселиньо в наказателното поле и Драгош Григоре вкара от дузпата, а в добавеното време Якуб Швиерчок беше точен за 2:0. Той преодоля последователно Костадин Ничев и Кайзер, след което изпрати топката във вратата с лекота.

Шампионите изгубиха водещия си реализатор Клаудиу Кешерю през първото полувреме заради контузия. Той получи почетен плакет заради постижението си от 100 гола за клуба. Вторият голмайстор Швиерчок се появи на негово място.

Румънецът е с 19 попадения през сезона и изостава с едно от лидера в листата на реализаторите Станислав Костов от Левски.

Лудогорец се отдръпна през втората част и двата отбора не създадоха нещо по-опасно до 75-та минута. След нея разградчаните пропуснаха две положения, като първо Швиерчок стреля над вратата, а след това полякът свали удобна топка за Марселиньо пред наказателното поле, но бразилецът не беше точен.

Мачът завърши при резултат 3:0 в полза на Лудогорец, след като Швиерчок се възползва от извеждащо подаване на Марселиньо в 89-та минута.

Ботев остана четвърти в класирането с две точки повече от Черно море. Варненците гостуват утре на шестия Берое.