Кристиано Роналдо имаше кошмарно завръщане в родната си Португалия, след като неговият Ювентус изненадващо загуби с 1:2 от Порто в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Италианският шампион изигра доста слаб мач, в който за 90 минути не успя да създаде почти нищо в предни позиции, като само затвърди колебливото си представяне от началото на сезона.

Играчите на Юве бяха безидейни в атака и колебливи в отбрана, като доста "тих" и безличен мач изигра Кристиано Роналдо. А от това по отличен начин се възползва португалският шампион Порто.

Победата дойде след два светкавични гола в началото на две полувремена. 61 секунди след старта на първата част, както и 19 секунди след старта на втората бяха щастливите мигове за "драконите".

Все пак Юве трябва да се радва, че успя да стигне до почетен гол 8 минути преди края, защото при този резултат и минимална победа в Торино ще свърши работа на италианците.

WINBET - победата е на един клик разстояние! (18+)

Двубоят завърши с доста спорен момент, защото в 94-ата минута Кристиано Роналдо падна в наказатленото поле и поиска дузпа, а реферът просто реши да сложи край на мача. Повторенията показаха, че основания за наказателен удар имаше, но ситауцията така и не бе преразгледана с ВАР.

Снимка: АР/БТА

Нещата започнаха по възможно най-ужасния начин за италианския шампион, защото след точно 61 секунди игра на "До Драгао", домакините вече водеха в резултата.

И това не се случи след невероятна атака на Порто, а след безумна грешка в отбрана от страна на Юве. Родриго Бетанкур явно още не бе влязъл в час, като доста наивно върна топката към вратаря си, а там дебнеше иранският нападател Мехди Тареми, който се хвърли на шпагат и отбеляза.

Наистина безумен начин да стартираш мача, а дали заради самия начин на дупоскане на гола или не, Юве не успя да се свъземе до края на полувремето.

Доста слаба и безидейна игра от италианците. Те още няколко пъти предприеха рискове с изнасянето на топкатачрез пасове в наказателното поле, а в предни позиции така и не бе създадено нищо опасно.

Имаше един атрактивен удар на Рабио, който вратарят Марчесин спаси, но дори и да не го беше направил, ВАР щеше да отмени гола заради засада.

И когато всички очаквахме да видим един тотално променен Ювентус през втората част, нещата придобиха още по-ужасен вид за Роналдо и компания.

Само 19 секунди след подновяването на играта, Муса Марега получи пас от Манафа и от няколко метра покачи на 2:0.

След втория гол трябва да признаем, че Ювентус заигра по-агресивно и атакуващо, но това отново не водеше до нищо кой знае колко интересно.

Португалците се подредиха добре в отбрана, пазейки заслужения си аванс, докато освен центрирания и опити за удар от далечна дистанция, Ювентус просто не създаваше нищо друго.

Няма как критики да не понесе и Кристиано Роналдо, който не успя да поведе съотборниците си, а точно от него се очакваше да стори това.

И въпреки по-активната на Юве, Порто имаше два чудесни шанса за трети гол чрез своите контраатаки. Португалците не се въползваха от шансовете си, а това направи Ювентус при една от малкото си стойностни атаки.

Топката стигна до Федерико Киеза, който вкара за 2:1, а това съвсем променя изходните позиции.

Благодарение на това попадение, вече и минимален успех след три седмици в Торино ще бъде достатъчен на Ювентус, за да продължи напред.

Самият мач завърши с изключително спорен момент, след като дълбоко в добавено време Роналдо получи пас внаказателното поле и опита да размине противников бранител, но падна и поиска дузпа. Реферът бе категоричен, че такава няма, но повторенията по никакъв начин не доказаха правотата му.