Реал (Мадрид) се класира на четвъртфиналите в Шампионска лига след изстрано 2:1 в двата мача над немския РБ Лайпциг.

Тази вечер Кралете направиха 1:1 на "Бернабеу", но минималният успех на немска земя преди седмица се оказа това, което раздели двата тима.

Може би при жребия мнозина са очаквали най-успешния тим в турнира да има далеч по-лека задача срещу Лайпциг, който е далеч от най-добрата си форма, но всъщност ситуацията на моменти си бе критична.

РБ Лайпциг направи доста пропуски при 0:0, в доста моменти от мача игра далеч по-добре и няма да е пресилено ако кажем, че с оглед представянето си, немците заслужаваха да докарат сблъсъка поне до продължения.

Имаше и греда на Лайпциг в последната минута, но в крайна сметка Реал неслучайно е абсолютният господар на турнира. Без блясък и далеч от най-добрия си футбол, Кралете сториха нужното в точните моменти, за да продължат напред.

Очаквано или не, още от самото начално на мача по-опасните атаки бяха за гостите от Лайпциг. Нещо, което видяхме и в първия мач на немска земя.

Реал действаше на по-бавни обороти от обичайното. Сякаш леко лежерно и надменно, заради което на няколко пъти Кралете можеше да си платят сериозно.

Снимка: Getty images

Лайпциг обаче пропиля шансовете си през първата част, а най-добрият от тях се откри пред Опенда.

През втората част отново видяхме по-активно начало от гостите, но пък Реал нанесе своя удар с една от смъртоносните си контраатаки.

Тони Кроос отне топката, подаде към Белингам, който преодоля около 40 метра с нея, за да пусне хитър пас към Винисисус, а бразилецът не сбърка за 1:0.

Наистина прекрасна атака, след която Реал вече водеше с 2:0 в общият резултат и сякаш вече можеше да диша по-спокойно.

Нищо подобно, защото изминаха само три минути от откриващия гол и РБ Лайпциг успя да изравни. Раум центрира, а Вили Орбан майсторски с глава изравни.

1:1 и голмайстори Винисисус и Орбан. Двамат аимаха редица персонални сблъсъци през целия мач, а при един от тях в самото начало на второто полувреме, бразилецът изблъска своя опонент - действие, заради което той се размина само с жълт картон.

Това 1:1 се оказа и крайният резултат, но от изравнителния гол до края, отново РБ Лайпциг е отборът, който трябва да съжалява, че не вкара ново попадение и не прати мача поне в продължения.

Наложи се Лунин да спасява, Рюдигрер да избива пред голлинията, а също така и гредата да спасява Кралете в последната минута, когато топката просто кацна на нея.

Но в крайна сметка Реал продължава към четвъртфиналите, а звездната компания до момента допълват Манчестър Сити, ПСЖ и Байерн (Мюнхен).