Айнтрахт (Франкфурт) продължава впечатляващата си форма в Бундеслигата, а поредната жертва на летящите високо “орли” бе Борусия (Дортмунд). Футболистите на Адолф Хютер спечелиха гостуването си на “Сигнал Идуна Парк” с 2:1, за да се откъснат на седем точки от “жълто-черните” в битката за класиране за Шампионската лига.

Тимът от Франкфурт е четвърти с 50 точки, а Дортмунд остава пети със седем по-малко, като с днешния триумф вече няма загуба в четири поредни кръга, докато за същия период от време Борусия има две поражения и само една победа.

Головата машина на домакините Ерлинг Холанд не успя да се разпише днес. Норвежкият нападател е основно действащо лице във всички спортни заглавия в последните дни, които го свързват с трансфер далеч от настоящия му клуб.

Нико Шулц си вкара автогол още в 11-ата минута, с което даде аванс на Айнтрахт. Защитникът неспасеяемо насочи топката в собствената си мрежа с глава след центриране на Филип Костич, а в предпоследната минута на полувремето друг бранител възстанови равенството - Матс Хумелс отбеляза за 1:1 от няколко метра.

В 65-ата минута гол на Щефан Илсанкер от гостуващия тим бе отменен от ВАР заради засада, но 20 минути по-късно “орлите” ликуваха след сръбска комбинация между Йович и Костич по левия фланг, завършила с центриране и гол №22 в първенството за Андре Силва - 2:1.