Интер направи вдъхновяващ шампионски обрат по пътя към Скудетото.

"Нерадзурите" победиха Рома с 4:2 под дъжда на "Олимпико", като след победата в "Дерби д'Италия" срещи директния си конкурент Ювентус преди седмица, сега записаха още един шампионски успех и още една важна крачка към мечтания връх в италианския футбол.

Мач, в който Интер трябваше да се изправи срещу един прероден и вдъхновен тим на Рома, който имаше аванс от 2:1 на почивката, но с бърз обрат през втората част, "нерадзурите" показаха, че към момента са най-силният тим в Италия.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

По този начин Интер дръпна в класирането със седем точки пред Ювентус, а ако гледаме моментното състояние на двата конкурента за титлата, то Интер изглежда доста по-готовият тим да вдигне трофея в края на сезона.

"Нерадзурите" започнаха отлично мача и успяха да поведат още в 17-ата минута чрез Ачерби, но възроденият и вдъхновен тим на Рома успя да обърне още до почивката.

Първи Джанлука Манчини бе оставен непокрит след центриране от пряк свободен удар и изравни с глава, а след това дойде и звездният миг на Стефан Ел Шаарауи.

Крилото на "вълците" е вкарвал редица страхотни попадения в кариерата си, а тази вечер падна още едно от тях, в 44-ата минута на този мач. Италианският национал получи пас зад отбраната и отправи моен диагонален шут, който се удари в дясната греда, след това в ляват и влезе във вратата за 2:1.

Снимка: Getty images

Но това не бе краят на шоуто на "Олимпико", защото очевидно Симоне Индзаги свърши отлична работа на почивката, а неговите момчета излязоха преобразени на терена.

Още в 49-ата минута Маркус Тюрам получи отличен пас от Дармиан и изравни, а няколко минути по-късни видяхме и втория обрат в мача.

До края Интер успя да съхрани своя аванс, като в самия край гол на Бастони дори подпечата победата с крайното 4:2 в полза на гостите.

Така Интер има 60 точки на върха, Ювентус е втори с 53, Милан има 49, Аталанта е далеч назад с 39, а Рома е на петото място с 38.

По-рано днес Лацио прекъсна серията си от два мача без победа и надви Каляри с 3;1, като с това се изкачи до шестата позиция в класирането, поне до утрешните мачове на Болоня и Наполи.