Локомотив (Пловдив) победи Черно море с 1:0 като домакин в 14-ия кръг на Първа лига.

Мачът бе по-специален не само за "железничарите", но и за целия български футбол. Георги Илиев стана рекордьор по мачове в българското първенство, след като излезе титуляр за Локомотив срещу бившия си отбор. Това бе неговият мач № 455 в елита.

Опитният полузащитник бе поздравен преди мача лично от досегашния рекордьор - легендата на Ботев (Пловдив) Марин Бакалов, който има 454 мача.

Поздравления получи и от ръководството на Локомотив Пловдив в лицето на Георги Иванов и Христо Бонев, които връчиха на рекордьора фланелка с номер 455, плакет и торта. Освен това феновете на "моряците" бяха изготвили на свой ред хореография в чест на рекордьора. Първият му мач бе на 14 октомври 2000 г. в мач за варненци срещу Ботев (Пловдив)

Локо стигна до успеха с фантастичен гол на Димитър Илиев, който се очаква най-после да попадне в националния отбор, след като бе пренебрегван от досегашния селекционер Красимир Балъков.

Още в осмата минута вратарят на Черно море направи страхотно спасяване след пряк свободен удар на Дейвид Малембана.

Само минута по-късно обаче Димитър Илиев показа своята магия. Той размина двама бранители и със фамозен фалцов шут намери страничната греда, след което топката влетя в мрежата.

До края на полувремето пловдивчани продължиха да са по-активният отбор, но се ограничиха до един слаб удар с глава на Алмейда. Черно море можеше да получи дузпа за задържане на Исмаил Иса, но сигнал не последва.

Локо започна силно и второто полувреме и малко след първия му сигнал Първис Умарбаев стреля по земя, но ударът му мина встрани.

В 62-та минута "железничарите" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Милош Петрович. Те логично взеха инициативата до края на мача, но така и не стигнаха до изравнителен гол заради добрата отбрана на съперника. В края Мартин Минчев отправи силен удар, но той бе спасен от Мартин Луков.

Победата праща Локо поне временно на втората позиция в шампионата с 32 точки, на една зад лидера Лудогорец. Черно море остава пети с 21 точки.