Милан надви Лацио с 2:0, а дербито на "Сан Сиро" бе украсено от същински шедьовър, изстрелян от левия бек на домакините - Тео Ернандес. Французинът реализира един от головете на сезона, след като пое топката в собствената си половина, пробяга през половината терен, като в това си начинание размина няколко играчи на гостите и заби същинска ракета с левия си крак в 29-ата минута на двубоя.

Преди това Исмаел Бенасер бе извел "росонерите" напред, откривайки резултата в 17-ата минута, след като футболистите на Стефано Пиоли пресираха съперника си и Жиру асистира на алжирския си съотборник за 1:0.

ВИДЕО ОТ МАЙСТОРСКИЯ ГОЛ НА ЕРНАНДЕС ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Лацио бе далеч от най-доброто си представяне. Римските "орли" не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Майк Менян за всичките 90 минути.

Въпреки загубата обаче те остават втори в класирането с 64 точки, докато Милан е пети с три по-малко.

До края на сезона в Италия остават четири кръга, а през седмицата на Милан предстои градско дерби с Интер в полуфиналите на Шампионската лига.

"Нерадзурите" пък победиха Рома с 2:0 като гост и запазиха преднината си от две точки пред Милан на четвъртото място във временното класиране.