Пари Сен Жермен вече официално споделя прозвището “най-успешен френски клуб”, след като изравни Сент Етиен по брой спечелени титли на страната. Столичани ликуваха като шампиони за десети път, макар да не успяха да зарадват феновете си с победа срещу Ланс и те трябваше да се задоволят само с равенство - 1:1.

Хиксът бе напълно достатъчен за ПСЖ и четири кръга преди края парижани са недостижими на върха с преднина, която преследвачите им от Марсилия няма как да стопят.

Лионел Меси с брилянтно изпълнение изведе домакините напред в 68-ата минута, след като в продължение на повече от час преди това съотборниците му се надпреварваха да пропускат. Гостите също имаха няколко добри възможностил, но също не успяхава да намерят пътя към мрежата на Кейлор Навас.

Аржентинският гениий прекъсна головата суша с неспасяем изстрел от дистанция с магическия си ляв крак, извеждайки своите напред двадесетина минути преди края. Десет минути преди това гостите бяха останали с човек по-малко.

В 88-ата минута обаче Корентен Жан осигури точката на Ланс, засичайки пас по земя на далечната греда на опразнената от Навас врата.

Междувременно обаче ултрасите на домакините бяха напуснали стадиона, за да празнуват титлата извън "Парк де Пренс". Запалянковците не крият разочарованието си от слабия сезон и отпадането от Шампионската лига, като това бе поредната им подобна демонстрация.

Четири кръга преди края преднината на ПСЖ пред Марсилия е 16 точки, като Олимпик е и с мач по-малко, но дори да го спечели няма шанс чисто теоретично да догони съперника.

С тази титла ПСЖ изпреварва именно Марсилия - тим, който има 9 спечелени шампионата в историята си.