Барселона си гарантира мястото в груповата фаза на Шампионската лига следващия сезон. Каталунците спечелиха с 2:1 гостуването си на Бетис и вече не могат да бъдат изместени от Топ 4 в Ла Лига дори и на теория - три кръга преди края.

Изключително изпълнение на Жорди Алба в добавеното време узакони мястото на каталунците в елита на Европа. Левият бек на Барса отбеляза същински шедьовър след асистенция на колегата си от десния фланг на отбраната - Дани Алвеш.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Алба е взел участие в 15 гола този сезон, като пред него в това подрежданео на защитниците са единствено Анди Робъртсън (17) и Трент Александър-Арнолд (20).

Ансу Фати бе открил резултата в 76-ата минута, а само три по-късно андалусийците изравниха чрез Марк Бартра, който е юноша именно на каталунския тим.

Барселона има 69 точки - пет повече от третия Севиля, осем повече от четвъртия Атлетико (Мадрид) и вече единадесет повече от петия Бетис.