"Левски" започна с победа втория полусезон в родното футболно първенство, надигравайки с 2:1 Локомотив (Пловдив) пред над 10 000 души по трибуните. Новото попълнение Филип Кръстев осигури победата на домакините с истински шедьовър четвърт час преди края на първото полувреме на срещата.

Двубоят на стадион “Георги Аспарухов” започна с минута мълчание в памет на Васил Левски и 149-годишнината от неговата кончина, която бе отбелязана вчера. Преди днешния мач футболисти, ръководство и фенове на “сините” поднесоха цветя на паметника на Апостола, а след това се състоя шествие до “Герена”.

Иначе на терена бразилското попълнение Цунами отправи първия точен удар в някоя от двете врати, след като в 16-ата минута изпробва вниманието на Лукас Рейдър след изпълнение на свободен удар. Цунами бе един от четирима нови играчи в състава на Станимир Стоилов, които започнаха като титуляри - другите трим абяха Ноа Сундберг, Филип Кръстев и Уелтън.

Три минути по-късно Билал Бари се откъсна сам срещу Рейдър и бе съборен от Мартин Паскалев. Ситуацията бе прегледана с ВАР и съдиите стигнаха до извода, че нарушението е извън наказателното поле и поради това на Паскалев бе показан директен червен картон. Моменти преди това “смърфовете” претендираха за неотсъдено нарушение срещу Димитър Илиев.

От последвалото статично положение дойде и първото попадение в мача - Марин Петков стреля, топката се удари в стената, за да попадна в Андриан Краев, който с далечен шут я прати в мрежата. Голмайсторът имаше и известна доза шанс, след като реализира благодарение на рикошет в играч на гостите.

Снимка: БТА

Домакините не успяха да останат и 10 минути начело, след като в 29-ата минута Локомотив стигна до изравнителен гол. Парвиз Умарбаев центрира превъзходно от корнер, Хосе Кордоба закъсня при намесата си, а Милош Петрович от няколко метра не остави шансове на Николай Михайлов, изравнявайки с глава - 1:1. Още в ответната атака Бари стреля в гредата, а в 32-ата минута “Левски” пак поведе.

Новото попълнение Филип Кръстев не остави никакви шансове на Рейдър с неспасяем удар от дъгата на наказателното поле с десния крак, попаднал точно в горния ляв ъгъл на противниковия вратар за 2:1.

Втората част започна с множество факли и димки по трибуните, запалени от феновете на домакините, а това принуди Волен Чинков да спре мача за няколко минути.

Една от малкото възможности за гол през второто полувреме дойде след малко повече от час игра и бе на сметката на пловдивчани. Бирсент Карагерен проби навътре в наказаетлното поле и отправи изстрел към далечния ъгъл на Михайлов, но топката премина съвсем близо до гредата.

Десетина минути преди края голмайсторът Кръстев бе замесен в спорна ситуация, при която топката се отби в ръката на играч на Локо, но така или иначе повторенията показаха, че няма основания за отсъждане на дузпа. В 89-ата минута резервата Димитър Костадинов нацели греда за “Левски”, след като шутира, а топката се отби в играч на пловдивския тим, за да се удари в напречната греда.