Рома на Жозе Моуриньо записа втора поредна грешна стъпка в италианската Серия "А".

"Вълците" направиха равенство 1:1 със Сасуоло, продължавайки неприятната си серия, която започна с минималното поражение от Лацио в дербито на Рим.

Тами Ейбрахам прекъсна двумесечната си голова суша и изведе Рома напред десет минути преди края, но радостта бе кратка, защото пет по-късно Андреа Пинамонти изравни. Видео от мача вижте тук!

По същото време в италианската Серия "А" се получи още един изненадващ резултат - Аталанта загуби с 1:2 от Лече и задълбочи своята криза, а от това по перфектен начин се възползва отборът на Интер.

"Нерадзурите" разбиха Болоня с 6:1 и по този начин успяха да изпреварят в класирането както Рома, така и Аталанта. Видео от мача вижте тук!

Интер също загуби дерби през уикенда - това срещу Ювентус, но днес успя да се реваншира пред феновете си със страхотна игра и шест попадения.

Началото обаче бе стряскащо за всички на "Сан Сиро", защото Харалампос Ликоянис откри за Болоня в 22-ата минута, преди да последва светкавичният обрат.

Още със следващата си атака Интер изравни чрез Един Джеко, а до края на полувремето "нерадзурите" имаха вече комфортният аванс от 3:1 чрез попаденията на Федерико Димарко и Лаутаро Мартинес.

Шоуто продължи и през втората част, когато паднаха още три гола. Димарко вкара втория си гол в мача, а Хакан Чалханоглу и Робин Госенс оформиха крайния резултат.

По този начин Рома зае четвъртата позиция след 14 кръга, като има актив от 27 точки. Толкова има и Аталанта на петото място, а Рома е шести с 26 пункта.

И трите изброени тима обаче могат да бъдат изместени от Ювентус, който утре гостува на Верона и при успех ще събере 28 пункта.