Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Еспаньол с 4:2 в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двата тима изиграха интересен мач в Барселона, като не спряха с атаките през всичките 90 минути.

Европейският клубен шампион все пак бе по-добрият тим на терена и заслужено се поздрави с успеха.

Срещата започна отлично за гостите, които имаха преднина от два гола след 15 минути игра.

Карим Бензема и Серхио Рамос изведоха тима си напред.

Лео Баптищао обаче успя да намали с неспасяем удар, а след попадението му тимът на Еспаньол се хвърли в търсене на изравняване.

В последните секунди на първата част обаче Карим Бензема разочарова домакините с втория си гол в мача, а Реал отново поведе с 2 гола.

През втората част току що влезлият като резерва Гарет Бейл вкара четвърти гол за Реал, но малко след това Рафаел Варан си изкара червен картон.

Това даде сериозно игрово предимство на Еспаньол, но домакините направиха няколко пропуска. Роберто Росалес все пак вкара за 2:4, но тимът му нямаше сили и време да притисне останалия с 10 души на терена Реал.